Cel uświęca środki. W moim przypadku celem jest inspiracja turkusową filozofią jak największej liczby ludzi. Mój nowy podcast jest środkiem, za pomocą którego chcę ten cel zrealizować.

O mojej fascynacji podcastami pisałem wielokrotnie na blogu. Będąc człowiekiem raczej zajętym, szybko doceniłem ich edukacyjną wartość. Są stałym towarzyszem codziennych dojazdów do pracy i regularnego biegania. Wielokrotnie były dla mnie inspiracją w kontekście rozwoju osobistego.

Niemal od początku mojej przygody z podcastami co jakiś czas pojawiała się myśl o stworzeniu własnego. Pomysłów było kilka, jednak wszystkie pozostawały w sferze marzeń. Blokował mnie zazwyczaj brak czasu i kompetencji, miałem bowiem świadomość wysiłku, jakie trzeba włożyć w stworzenie i prowadzenie podcastu. Poza tym jako osoba o introwertywnej naturze zawsze odczuwałem dyskomfort przed interakcjami z “obcymi ludźmi”. No i dużo lepiej czuję się i operuję słowem pisanym.

decyzja

Decyzja o rozpoczęciu nagrywania podcastu poprzedzona była refleksją na temat permanentnego braku czasu na przeglądanie informacji w internecie, oraz, nad czym ubolewam najbardziej, na czytanie książek. To uświadomiło mi, że takich osób jak ja może być więcej. Teksty na moim blogu są zazwyczaj dość długie, wyobraziłem sobie, że część potencjalnych czytelników może nie mieć zwyczajnie czasu na ich lekturę i pomimo zainteresowania tematyką turkusu, nie konsumuje tych treści w całości. Podcasty mają tą niewątpliwą zaletę, że można ich słuchać podczas wykonywania innych, codziennych czynności. Pomyślałem więc, że dobrym pomysłem będzie uzupełnienie bloga o treści w wersji audio. Pozostawało tylko opanowanie tych wszystkich kwestii technicznych. Parę dni na przeczytanie internetu i podcast był gotowy do publikacji

Postanowiłem, że początkowo podcast będzie czymś w rodzaju wersji audio moich wpisów na blogu, taka odwrócona transkrypcja dla zajętych. Docelowo stanie się klasycznym podcastem, w którym odcinki indywidualne będą przeplatać się z ciekawymi rozmowami z interesującymi gośćmi. I to wszystko wokół tematyki turkusu.

Czas jest jedynym zasobem, którego nie można kupić. Wszyscy mamy go tyle samo. Mając pełną świadomość własnych ograniczeń w tej kwestii i wyznając zasadę, że produktywność to sztuka decydowania o tym, czego nie robić, wiedziałem, że powinienem zastanowić się nad wyborem priorytetów. Postanowiłem, że podcast będzie publikowany co tydzień, natomiast wpisy na blogu ukazywać się będą co dwa tygodnie. W ten sposób będę chciał dostarczać sześć, mam nadzieję wartościowych dla Was treści miesięcznie. Mniej, tym razem znaczy więcej.

eksperyment

W swoim top 5 talentów mam tylko jeden talent z domeny wykonywania oraz talent Rozwaga. Ta mieszanka powoduje, że pomysły przekuwam w czyny rzadko li na dodatek z nadmierną uwagą i zaangażowaniem. Tym razem jest inaczej. Startuję trzymając się jedynie dwóch zasad. W myśl pierwszej z nich stworzyłem podcast według Minimum Viable Product, bo inaczej nie uruchomiłbym go jeszcze przez następny rok. Jego użyteczność i jakość zweryfikują moi słuchacze. Uważnie ich słuchając będę pracował nad warsztatem i ulepszał go z odcinka na odcinek. Druga zasada wspiera pierwszą i brzmi: done is better than perfect.

Podcast dwanaście pytań znajdziesz na moim blogu w zakładce podcast: https://dwanasciepytan.pl/category/podcast/. Ponadto dostępny jest na następujących platformach:

iTunes:

Anchor: https://anchor.fm/przemek97

Google Podcasts: https://www.google.com/podcasts?feed=aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy85Y2ZiZWE0L3BvZGNhc3QvcnNz

Spotify: https://open.spotify.com/show/0Sj7fG0lpgVpVyKqeEIKEf

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli dołączysz do grona słuchaczy. Do usłyszenia.

wejdź i polub mnie
Facebook
Facebook
TWITTER
Visit Us
LINKEDIN

4 komentarze

    1. Ja akurat miałem to szczęście, że sponsorem była moja firma. Generalnie test Strengthsfinder jest narzędziem płatnym, aktualne ceny znajdzie Pani na ich stronie, polecam także skontaktować się z Dominikiem Juszczykiem lub Martą Bara – linki do ich stron podałem we wpisie o talentach. Po zrobieniu testu otrzymuje się raport i w zależności od wersji (poznanie top 5 lub wszystkich 34 talentów) otrzymuje się raport spersonalizowany wraz ze wskazówkami jak te talenty rozwijać. Jeśli temat Panią interesuje, polecam mój wpis na blogu “moja przypoweść o talentach
      pozdrawiam

      Przemek Karczewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *