Od jakiegoś czasu widać tendencję w organizacjach do traktowania wartości co najmniej tak samo priorytetowo jak kompetencji twardych. Co bardziej odważni przedkładają nawet życiowe wartości nad kompetencje podkreślając ich wpływ na kulturę organizacyjną firmy.

Dla mnie osobiście temat wartości jest bardzo ważny i interesujący. Niby wiemy, czym kierować się w życiu, ale jeśli ktoś pyta nas, co dla nas jest naprawdę najważniejsze, to zdarza się, że mamy problem, żeby to zdefiniować. Sam też postanowiłem zredefiniować osobiste wartości, o czym mówię w tym odcinku. 

Będzie przede wszystkim o tym, czym naprawdę są wartości, skąd wiemy jakie to wartości, w jaki sposób je zdefiniować i czy wartości są stałe. Będę też mówił o wzajemnych relacjach pomiędzy wartościami organizacji i wartościami indywidualnych jej członków. 

Opowiem też trochę o mojej drodze do odkrywania swoich życiowych wartości a w ostatnim linku znajdziesz wpis na blogu a w nim zdjęcia z mojej pracy nad zdefiniowaniem osobistych wartości

linki do materiałów, o których wspomniałem w podcaście:

wpis o teście Strengthsfinder 2.0.: https://dwanasciepytan.pl/blog-o-turkusowych-organizacjach-talentach-i-spelnieniu-zawodowym/moja-przypowiesc-o-talentach/  

narzedzie REISS Motivation Profile: http://reissprofile.pl/reiss-profile/

https://dwanasciepytan.pl/blog-o-turkusowych-organizacjach-talentach-i-spelnieniu-zawodowym/wartosci-w-organizacji/

Miłego słuchania

 

wejdź i polub mnie
TWITTER
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
Share

2 komentarze

  1. Ciekawy podcast. Dziękuję. Mam komentarz odnośnie motywatorów w profilu Reiss’a. Dodam tylko, że sposób ich określania różni się zasadniczo od sposobu określania wartości. Wartości jak wspomniałeś to zbiór przekonań i postaw oraz odzwierciedlających ich zachowań. Kształtują się przez doświadczenia i zmieniają się w czasie. Ma na nie wpływ obszar kulturowy, w którym się znajdujemy. A więc jest zestaw nabytych filtrów i narracji o świecie i samym sobie. Wartości deklarujemy. Motywatory to zbiór ukrytych, ewolucyjnych pragnień, a więc zestaw wrodzonych predyspozycji, potrzeb i motywów. Nasze motywacje w większości są stałe w czasie i mierzalne. W ich określaniu nie posługujemy się zgaduj-zgadulą ale naukowym narzędziem psychometrycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *