Rodzina to najmniejsza forma organizacji społecznej. Różni się nieco od tradycyjnych i dużo od niej większych organizacji, choć czasami mam wrażenie, że łączy je dziecinny stosunek do świata niektórych jej członków. Podobieństw można także doszukać się w ilości i różnorodności sposobów funkcjonowania. Skoro więc tak wiele łączy te dwie formy organizacji, to czy można przyjąć, że w rodzina również może dokonać “turkusowej transformacji” swoich członków?

Na pewno trudniej jest w rodzinie wprowadzić samoorganizację, przynajmniej do czasu, w którym dzieci stają się późnymi nastolatkami. Można ją jednak zastąpić relacją opartą na byciu mentorem, przewodnikiem dla dziecka. Poza tym, wydaje się, że turkus z powodzeniem może stać się kolorem reprezentującym poziom świadomości współczesnych rodzin. 

W podcaście omawiam osiem czynników sukcesu dla powodzenia tej transformacji. Wszystkie te elementy można wprost przełożyć na klasyczne organizacje. według mnie potwierdza to moje przekonanie o tym, że turkus to poziom świadomości jednostki reprezentowany przez pewien zestaw wartości i postaw. 

Zapraszam do słuchania i komentowania

Linki do materiałów, o których wspominam w podcaście:

odc. 3. Cały ten turkus, czyli o co właściwie chodzi?

odc. 10. 6 filarów budowania zaufania

odc. 5. Moja przypowieść o talentach

dwanaście pytań jest na Patronite.pl !
Aby móc realizować moją misję i tworzyć dla Was wartość więcej, lepiej, częściej, zdecydowałem się na założenie konta na Patronite.pl.

Znajdziesz tam informacje na temat celów, które zamierzam osiągnąć z Twoją pomocą oraz co jeszcze mogę zaoferować Ci w zamian za Twoje wsparcie.

Jeśli to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chciałbyś wesprzeć Dwanaście pytań finansowo, zapraszam na mój profil:

https://patronite.pl/dwanasciepytan

 

 

 

 

 

 

wejdź i polub mnie
TWITTER
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *