Hasło “turkusowe organizacje” staje się ostatnio bardzo popularne. Spore zainteresowanie tematem przekłada się dużą ilość contentu w we wszystkich mediach. Wielu próbuje ogrzać się w blasku modnego tematu. Wielu też stara się zdyskredytować turkus, jako utopijne, nierealne marzenie idealisty oderwanego od biznesowej rzeczywistości. 

To zamieszanie powoduje, że wypaczony zostaje prawdziwy obraz, przekaz i sens tego co kryje się pod pojęciem turkusowych organizacji. Chcąc uporządkować tą dyskusję, postanowiłem zmierzyć się z tematem najczęstszych opinii i mitów wygłaszanych przez sceptyków i krytyków turkusowej filozofii. 

W dzisiejszym odcinku podcastu rozprawiam się z głównymi zarzutami, z jakimi spotykam się w dyskusji na temat turkusu. Wynikają one najczęściej z niewiedzy i bezrefleksyjnego  rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Będzie o utopii, demokracji, komunizmie (czy to się wzajemnie nie wyklucza?), anarchii i innych stereotypach, które pojawiają się w kontekście dyskusji o turkusie.

Zapraszam do słuchania

wejdź i polub mnie
TWITTER
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *