Często w dyskusjach na temat turkusu dyskutuje się o jego definicji. Czy jest jedna definicja turkusu? Moim zdaniem bardzo trudno jest włożyć w “dopasowany garnitur” słów składających się na precyzyjną definicję czegoś, co nie jest narzędziem zarządzania, lecz bardziej wypływa z ludzkiej świadomości.

Oczywiście są pewne ramy, opisane zresztą przez Gravesa i później Laloux jednak dla mnie każdy może stworzyć swoją własną definicję i zapewne będzie ona dla niego spójna i prawdziwa.

Dużo ostatnio myślałem o ludziach w kontekście ich uczestnictwa w turkusowej transformacji. Zastanawiałem się nad ich rolą i postawą w procesie zmiany. Zadawałem sobie pytanie, czy wszyscy muszą być turkusowi, aby transformacja się powiodła?

Co to w ogóle znaczy być turkusowym?

Jedną z definicji turkusowego stanu świadomości odnaleźć możemy w teorii Clare W. Graves’a znanej pod nazwą Spiral Dynamics. Ja jednak spróbowałem poszukać własnej odpowiedzi i zastanowić się jak postrzegam bycie turkusowym. Zidentyfikowałem kilka kluczowych dla mnie obszarów, nad którymi trzeba pracować w kontekście turkusowej transformacji.

W dzisiejszym odcinku pokażę Ci moją własną subiektywną definicję tego, co rozumiem pod pojęciem “turkusowy”.

Czy masz podobne odczucia? A może Twoje doświadczenia są inne?  Jaka jest Twoja definicja turkusu?

Podziel się proszę swoimi spostrzeżeniami.

 

 

wejdź i polub mnie
TWITTER
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *