Wielu praktyków turkusowych organizacji mówi, że intuicyjnie działali w ten sposób zanim Laloux zebrał doświadczenia turkusowych firm i sklasyfikował je w swojej książce.

Moja przygoda z turkusem również zaczęła się na długo wcześniej, zanim o nim usłyszałem. Można powiedzieć: najpierw praktyka, potem teoria.

To ma jedną wielką zaletę. Na swoim przykładzie wiesz, że teoria jest prawdziwa. Potwierdzasz jedynie jej słuszność, na bazie własnych doświadczeń.

Mnie osobiście bardzo to pomogło. Uporządkowałem i uświadomiłem sobie, że to nie jest idealizm czy utopia, tylko małe, codzienne wybory, decyzje i działania, które tworzą nową jakość organizacji.

Myślę, że mogę powiedzieć, iż zespół, w którym pracuję w wielu aspektach osiągnął turkusowy poziom. Pomyślałem, że warto zastanowić się i przeanalizować, jak do tego doszło. W wyniku moich przemyśleń powstał ten odcinek podcastu, który porządkuje najważniejsze wydarzenia oraz elementy wpływające na ukształtowanie się tożsamości naszego zespołu. Tożsamości, którą mogę nazwać turkusową.

Zapraszam do poznania dziennika budowy mojego zespołu.

Linki do kategorii wpisów, o których wspominam w podcaście:

https://dwanasciepytan.pl/tag/moja-droga-do-turkusu/

wejdź i polub mnie
TWITTER
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *