O koncepcji Open Eyes Economy po raz pierwszy usłyszałem od Mateusza Zmyślonego, podczas jego wystąpienia na ubiegłorocznej konferencji Morfologia Przywództwa. Opowiadał o tym w taki sposób, z taką pasją i zaangażowaniem, że postanowiłem zgłębić temat. Tym bardziej, że dobrze uzupełnia się z turkusowym podejściem do prowadzenia biznesu, opartego na pełni, ewolucyjnym celu i wrażliwości społecznej. 

Jednym z obszarów Open Eyes Economy są tak zwane firmy-idee. Firma-Idea to organizacja w której wyniki finansowe są pochodną współpracy opartej na zaufaniu, wspólnej misji, wartościach i poczuciu wyższego celu. Ten nadrzędny sens istnienia firmy jest silnie osadzony w zaspokojeniu ważnych potrzeb społecznych. 

To rozwijający się trend, który mam nadzieję, opanuje rzeczywistość biznesową w tej dekadzie. Przesunięcie wektora z bezdusznej chęci zysku na użyteczność dla większej społeczności to znak, że dotychczasowy model wyczerpał się. Ewoluujące potrzeby ludzi wymuszają niejako zmiany w organizacjach. Wygrają Ci, którzy dokonują ich z wewnętrznej potrzeby a nie ze względu na trend czy modę.

Czym jest w istocie Firma-Idea? 

O których firmach możemy powiedzieć, że wpisują się w ten koncept?

Dlaczego blisko im do turkusowych organizacji?

O tym wszystkim dowiesz się z tego odcinka.

Zapraszam do słuchania

Link do Płockich Garów Babci Krysi: https://www.facebook.com/rafiwgarach/photos/a.111185943564769/112292320120798/?type=3&theater

wejdź i polub mnie
TWITTER
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *