Na temat motywacji powiedziano i napisano już chyba wszystko. Wszyscy znamy i często stosujemy metodę kija i marchewki i sprawnie poruszamy się po poziomach piramidy Maslova. Mimo to, nieustannie zadajemy sobie pytanie: Jak motywować siebie i innych?
Dziś biorę na tapetę temat motywacji, starając się spojrzeć na niego z szerszej, wielowątkowej perspektywy, uwzględniającej różne teorie. Omawiam między innymi teorie Frederika Herzberga, Victora Vrooma, B.F. Skinnera, Daniela Pinka i innych wybitnych psychologów. Zastanawiam się jak motywować siebie i innych.
Staję po stronie zwolenników wyższości motywacji wewnętrznej nad zewnętrzną, a swoje stanowisko popieram kilkoma argumentami.
Link do mojego artykułu na blogu na ten temat znajdziesz tutaj: https://dwanasciepytan.pl/blog-o-turkusowych-organizacjach-talentach-i-spelnieniu-zawodowym/motywacja-czyli-zeby-nam-sie-chcialo-chciec/

Jeśli podoba Ci się ten podcast, zapraszam do subskrybowania. Znajdziesz go na wszystkich popularnych platformach do podcastów.

Anchor

Itunes

Google podcasts

Spotify

Pocket Casts

 Miłego słuchania

wejdź i polub mnie
TWITTER
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *