Czy można być turkusowym w nieturkusowej organizacji?  To pytanie nurtuje pewnie wielu ludzi, dla których turkusowe wartości i filozofia są bliskie. Szczególnie gdy nie mogą ich realizować w organizacjach, w których pracują. Profesor Blikle mawia, że każdy z nas może robić turkus 5 metrów dookoła siebie. To prawda, ponieważ bycie turkusowym to reprezentowanie pewnych wartości i postawy wobec siebie i drugiego człowieka.

Bardzo dużo mówi się o turkusie od strony organizacji i tego, w jaki sposób przygotować ją na zmiany, jakimi narzędziami wspierać tą zmianę. Powodzenie turkusowej transformacji zależy jednak w dużej mierze również od tego, na jakim poziomie są jej członkowie. Zmiana nie będzie trwała, jeśli ludzi w niej uczestniczący nie będą jej akceptować, rozumieć i wspierać. Każdy z nas ma wpływ na to jak, wygląda jego najbliższe otoczenie. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę to turkusowej transformacji i zbudować turkus dookoła siebie.

W dzisiejszym odcinku, przechodząc od ogółu do szczegółu przypominam 3 filary turkusu i patrzę na nie przez pryzmat tego, jak może odnaleźć się w nich każdy z nas. Zastanawiam się co możemy wnieść od siebie, aby tworzyć turkusowe środowisko wokół nas, niezależnie od poziomu świadomości organizacji, której jesteśmy częścią.

Zapraszam do wysłuchania tego odcinka.

Ten i pozostałe odcinki mojego podcastu znaleźć możesz na iTunes, Spotify, Google Podcasts, Anchor i oczywiście na moim blogu dwanasciepytan.pl.

Zachęcam Cię także do odwiedzenia mojego fanpage na Facebooku i dołączenia do grupy Wszyscy jesteśmy Turkusowi.

wejdź i polub mnie
Facebook
Facebook
TWITTER
Visit Us
LINKEDIN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *