Michał Szafrański napisał książkę pod tytułem “Zaufanie czyli waluta przyszłości”. Głęboko wierzę, że tak będzie. Nie da się go bowiem kupić czy wymienić na inne zasoby. Brak zaufania powoduje niepewność, strach i potrzebę ciągłej kontroli. A jak mówi Simon Sinek, kiedy ludzie nie czują się bezpieczni, nie są w stanie wykorzystywać swojego całego potencjału. 

W tym odcinku rozpatruję kwestię zaufania w kontekście budowy turkusowej organizacji. Stawiam tezę, że zaufanie w zespole jest absolutnie kluczowym i niezbędnym czynnikiem sukcesu w tej kwestii. Zastanawiam się, jakie elementy stanowią fundament, na którym możliwe jest zbudowanie trwałego zaufania. 

Mówię także o tym w jaki sposób udało się zbudować zaufanie w moim zespole, jak pracujemy, jakimi wartościami kierujemy się w codziennym działaniu i dlaczego jesteśmy w stanie “wskoczyć za sobą w ogień”.

Jest też trochę o praktykach firmy MARCO z Gliwic, która konsekwentnie buduje turkusową organizację i opiera ją między innymi na społecznej odpowiedzialności biznesu, która ma wiele wspólnego z zaufaniem.

Zapraszam do słuchania

 

wejdź i polub mnie
TWITTER
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *