Wyzwania współczesnego świata znacznie przeformatowały nasze myślenie o roli lidera. To, czego uczyłem się na studiach z zarządzania, dawno utraciło już swoją aktualność. Klasyczne kompetencje kierownicze stały się po prostu niepotrzebne, ponieważ mamy do czynienia z nową świadomością i nowymi potrzebami współczesnych pracowników.

Te coraz bardziej widoczne potrzeby mają swoje odzwierciedlenie w rosnącym zainteresowaniu tak zwanymi turkusowymi organizacjami i budowaną wokół nich filozofią. Tymczasem koncepcja nie jest nowa, Już wcześniej pewne elementy ujawniały się jako odpowiedź na niezaspokojone potrzeby i pragnienia nielicznych jeszcze wtedy ludzi.

Czy zatem współczesne organizacje w ogóle potrzebują lidera? A jeśli tak, to jaki powinien on być?

Jedną z opcji jest właśnie lider działający na turkusowym poziomie  świadomości. To ktoś, kto rozumie, akceptuje i potrafi wykorzystać różnorodność ludzi do budowania wartości dla organizacji. Jakie kompetencje mogą przydać mu się w skutecznej transformacji ludzi i organizacji?

O tym mówię w dzisiejszym odcinku podcastu dwanaście pytań.

Zapraszam do słuchania i dyskusji.

Linki do materiałów omawianych w podcaście:

https://dwanasciepytan.pl/blog-o-turkusowych-organizacjach-talentach-i-spelnieniu-zawodowym/rzeczywistosc-4-0/

https://dwanasciepytan.pl/blog-o-turkusowych-organizacjach-talentach-i-spelnieniu-zawodowym/caly-turkus-czyli-o-wlasciwie-chodzi/

https://dwanasciepytan.pl/blog-o-turkusowych-organizacjach-talentach-i-spelnieniu-zawodowym/6-filarow-budowania-zaufania-w-zespole/

wejdź i polub mnie
Facebook
Facebook
TWITTER
Visit Us
LINKEDIN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *