Generalnie jako ludzie mamy zdolność jednoczesnej efektywnej koncentracji zaledwie na jednej rzeczy. Oczywiście, znajdą się wyjątki szczycące się tym, że mają podzielną uwagę i mogą wykonywać kilka rzeczy na raz.  W moim przekonaniu to jednak wyjątki potwierdzające regułę. Książka “Praca głęboka” Cala Newporta to pozycja, która uświadamia intuicyjnie oczywistą prawdę, że nie jesteśmy wielozadaniowcami a nasza koncentracja jest ulotna, choć możliwa do wytrenowania.

“Praca głęboka” zrobiła na mnie duże wrażenie, dlatego postanowiłem opowiedzieć o niej w moim podcaście. Kilkukrotnie testując metody w niej zawarte, przekonałem się, że szczególnie dla pracy twórczej praca głęboka sprawdza się idealnie. Opowiadam między innymi o badaniach naukowych potwierdzających tezy zawarte w książce, omawiam rodzaje i zasady pracy głębokiej, Podkreślam za książką siłę nawyków i dyscypliny. Jest też o FOMO, detoksie od facebooka i o tym, że tylko praktyka czyni mistrza. W każdej dziedzinie bez wyjątku.

Zapraszam do słuchania i zakupu książki. Książkę możesz kupić tutaj

dwanaście pytań jest na Patronite.pl 🙂
Aby móc realizować moją misję i tworzyć dla Was wartość więcej, lepiej, częściej, zdecydowałem się na założenie konta na Patronite.pl.

Znajdziesz tam informacje na temat celów, które zamierzam osiągnąć z Twoją pomocą oraz co jeszcze mogę zaoferować Ci w zamian za Twoje wsparcie.

Jeśli to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chciałbyś wesprzeć Dwanaście pytań finansowo, zapraszam na mój profil:

https://patronite.pl/dwanasciepytan 

wejdź i polub mnie
TWITTER
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *