Koncepcja talentów, jako wrodzonych, powtarzalnych sposobów działania i zachowania jest ze mną od ponad dwóch lat. Usłyszalem o niej po raz pierwszy w podcaście Dominika Juszczyka. Niedługo potem namówiłem mój zespół i zrobiliśmy sobie test Strengthsfinder 2.0., badający nasze talenty według metodologii Instytutu Gallupa.

Wyniki nie były dla nikogo wielkim zaskoczeniem, choć byliśmy zaskoczeni trafnością opisów, które znalazły się w naszych spersonalizowanych raportach. Po oswojeniu z wynikami testu, zacząłem zastanawiać się, w jaki sposób mogę rozwijać swoje dopiero poznane talenty. Zgodnie z metodologią, talent to jedynie sposób działani, który może nam pomagać, ale także utrudniać życie. Dopiero świadoma praca nad nim pozwala zamienić go w MOCNĄ STRONĘ.

Dzisiaj chciałbym opowiedzieć Tobie o moich doświadczeniach i pracy z uświadamianiem sobie mojego talentu numer 1, czyli ODPOWIEDZIALNOŚCI.

Czy już jest dojrzały? Nie wiem, ale dziś wykorzystuję go z większą uważnością i świadomością jego ograniczeń i tkwiącego w nim potencjału. Jednocześnie wiem, że praca nad jego rozwijaniem jeszcze nie skończyła się.

Zapraszam do wysłuchania odcinka o blaskach i cieniach mojego talentu odpowiedzialność.

Linki do materiałów, o których mówiłem w podcaście:

grupa na facebooku Z pasją o mocnych stronach

5 odcinek podcastu Moja przypowieść o talentach

grupa na facebooku Wszyscy jesteśmy turkusowi

 

Aby móc realizować moją misję i tworzyć dla Was wartość więcej, lepiej, częściej, zdecydowałem się na założenie konta na Patronite.pl.

Znajdziesz tam informacje na temat celów, które zamierzam osiągnąć z Twoją pomocą oraz co jeszcze mogę zaoferować Ci w zamian za Twoje wsparcie.

Jeśli to, co robię jest dla Ciebie wartościowe i chciałbyś wesprzeć Dwanaście pytań finansowo, zapraszam na mój profil:

https://patronite.pl/dwanasciepytan

wejdź i polub mnie
TWITTER
Visit Us
Follow Me
LINKEDIN
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *